simsciler forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Sims Oyununu Sevenlerin Favori Sitesi

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Komik Mesajlar & Komik Resimler

2 posters
YazarMesaj
SimS_LoCCe
Admin
Admin
SimS_LoCCe

Komik Mesajlar & Komik Resimler Empty
MesajKonu: Komik Mesajlar & Komik Resimler   Komik Mesajlar & Komik Resimler I_icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 9:02 am

Bu bölümde komik mesajlar ve resimleri paylaşacağız. Aşağıdaki yazan şeyler gerçek olmuştur.

1- Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü GALİLE'ye hasımlarından biri: 'Efendim kulaklarınız bir insan için fazla büyük değil mi?' diye sormuş.GALİLE 'Doğru' demiş,'Benim kulaklarım bir insan için büyük ama seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?'

2- Bir toplantıda bir genç MEHMET AKİF'i küçük düşürmek ister 'Af edersiniz siz veteriner misiniz?'der. MEHMET AKİF hiç istifini bozmadanşöyle yanıtlamış 'Evet bir yeriniz mi ağrıyordu?'

3- YAVUZ SULTAN SELİM bir çok osmanlı padişahı gibi sefere çıkacağı yerleri gizli tutarmış.Bir sefer hazırlığında vezirlerden biri ısrarla seferin yapılacağı ülkeyi sorunca YAVUZ SULTAN SELİM ona 'Sen sır saklamayı bilir misin?' diye sormuş.Vezir 'Evet hünkarım bilirim' dediğinde padişah cevabı yapıştırmış 'İyi ben de bilirim'

4- Bir gün EFLATUN talebelerinden birini kumar oynarken yakalamış ve şiddetle azarlamış talebesi 'İyi ama ben çok az bir parayla oynuyordum' diye itiraz edince EFLATUN cevap vermiş 'Ben seni kaybettiğin para için değil kaybettiğin zaman için azarlıyorum'

5- CHURCHİLL avam kamarasında konuşurken muhalif partiden bir kadın milletvekili CHURCHİLL'e kızgın kızgın şöyle seslenir: 'Eğer karınız olsaydım kahvenizin içine zehir karıştırırdım' CHURCHİLL oldukça sakin kadına döner ve lafı yapıştırır: ' Hanımefendi eğer karım siz olsaydınız o kahveyi seve seve içerdim'
6- Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaşayış ve felsefesiyle ünlü filozof DİYOJEN bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiç bir şeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır.İkisinden biri kenara geçmedikçe geçmek mümkün değildir.Mağrur zengin hor gördüğü filozofa'Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem' der.DİYOJEN gayet sakin bir şekilde adamı kastederek'Ben çekilirim' der

7- Bir rus genarali ŞEYH ŞAMİL'in iştahını abartarak: 'Çok yiyorsunuz Şeyhim artık beni yemenizden de korkuyorum' deyince ŞEYH ŞAMİL:'Boşuna korkmayın efendi! Bizim dinimizde domuz eti yemek haramdır' demiş

8- Harun Reşid'in vezirlerinden biri BEHLÜL DANA'ya latifeyle takılarak 'Müjde sana ey Behlül,Sultanımız seni domuzlara maymunlara çoban tayin etti' dediğinde Behlül şu cevabı vermiş 'Öyle ise kulaklarını aç da emrimi yerine getirmeye hazırlan'

9- (Bu olayı ben yaşadım) Bir tarih hocamıza bir sınıf arkadaşımız'Hocam ****** ülkeyi kurtarmış ama onun için Yunanlı diyorlar' dedi.Hocamız gayet sakin 'Onun hangi milletten olduğu önemli değil ama O olmasaydı kimbilir sen şu anda ne olurdun' dedi
10- Tarih biyografisi ve monografi sahalarında erişilmesi çok güç bilgisiyle,dünya çapında bir şahsiyet olan İBNÜLEMİN MAHMUD KEMAL'e sormuşlar: 'Sizdeki bilginin çok azına sahip olmalarına rağmen sizden çok daha fazla tanınanlar var.Bunun sebebi nedir?' şöyle cevap verilmiş: 'Ben bilmek için öğrendim.Onlar ise bilinmek için'
https://simsciler.yetkin-forum.com
simsci-_-girl
Moderatör
Moderatör
simsci-_-girl

Komik Mesajlar & Komik Resimler Empty
MesajKonu: Geri: Komik Mesajlar & Komik Resimler   Komik Mesajlar & Komik Resimler I_icon_minitimeÇarş. Nis. 09, 2008 12:35 pm

not:alıntıdır Very Happy
Komik Mesajlar & Komik Resimler Kediilehwg9
Komik Mesajlar & Komik Resimler Kediqc3
Komik Mesajlar & Komik Resimler Kediqc3.5b989754e3
Komik Mesajlar & Komik Resimler Havuzvv9
Komik Mesajlar & Komik Resimler Erkekkalbiun6
Komik Mesajlar & Komik Resimler Erkekkalbiun6.9391967062
Komik Mesajlar & Komik Resimler Bulunmazhintkumajl5
Komik Mesajlar & Komik Resimler Bulunmazhintkumajl5.d9c48d16ef
Komik Mesajlar & Komik Resimler Havuuzca9
Komik Mesajlar & Komik Resimler Havuuzca9.27d22fb0be
Komik Mesajlar & Komik Resimler Tuvaletkaddd0
Komik Mesajlar & Komik Resimler Tuvaletkaddd0.99f68512b6
Komik Mesajlar & Komik Resimler Teslimoleo8
Komik Mesajlar & Komik Resimler Teslimoleo8.78d196f66a

devamı gelecektir şimdilik bu kadar Smile

Komik Mesajlar & Komik Resimler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kitchen & Bath Stuff Yepyeni ve Haika Resimler !